czyli czego się możecie ode mnie nauczyć
 Oceń wpis
   

_-¯ Dzisiaj w A must C! prawdziwy hicior, żeby nie napisać chicior, czyli Miś Stanisława Barei. Film kultowy wśród filmów kultowych, składający się z samych doskonałych scen i wypełniony fenomenalnymi dialogami. Cudo.Dziś, TVP2, 20:35. I oglądać mi, motyla noga!

 
A must C: Mortal Kombat 2008-05-16 19:37
 Oceń wpis
   
_-¯ Delikatny, podszyty gorzką melancholią dramat obyczajowy. Laureat wielu nagród, m.in. na festiwalach w Wenecji i w Berlinie. Wysublimowane intelektualnie kino dla wymagających widzów.

Liu Kang (wielokrotnie nagradzany za tę rolę Robin Shou) obwinia się o śmierć brata. Postanawia resztę życia spędzić w klasztorze. Zanim jednak złoży zakonne śluby spotka Raydena (doskonały Christopher Lambert), który nakłoni go do zmiany decyzji.

Tymczasem Sonya Blade (Bridgette Wilson) poznaje Kano (Trevor Goddard) - człowieka odpowiedzialnego za rozpad jej związku z jej dotychczasowym partnerem. Czy znajdzie w sobie dość siły, by mu przebaczyć?

Los całej czwórki przeplata się z losem Johnny'ego Cage'a (rewelacyjny Linden Ashby). Ten zgorzkniały aktor stracił wiarę w swój talent odkąd jeden z krytyków zarzucił mu powierzchowne potraktowanie głównej roli w ,,Hamlecie''  i od tej pory rozmienia się na drobne w niskobudżetowych kopaninach klasy C...

Na szczególną uwagę zasługuje Talisa Soto jako księżniczka Kitana, opowiadająca swą baśniową, podszytą gorzkim pęknięciem, historię zakładniczki pałacowych konwenansów.

Zapraszam! Dziś, TVN, 22:50

 
Blazing Saddles 2008-02-09 14:12
 Oceń wpis
   
_-¯ Dziś kolejny wpis z kategorii ,,A must C!'', czyli Płonące siodła w reżyserii Mela Brooksa. Film zaprezentuje telewizja TVN dzisiaj o godzine 16:05

_-¯ Jak zwykle mała przystawka w celu zaostrzenia apetytu, czyli Lili von Shtupp w megaprzeboju saloonów.


_-¯ Dzieło ma status kultowego w całym chakierskim środowisku, zaś wiele z jego scen było inspiracją do powstania nowych chakierskich narzędzi i technik. Najsłynniejszą wydaje się być ,,Niger's Bait'' (nazywana także Niger's Byte, czyli Bajt Murzyna), którą to techniką posłużył się LomoX w szeroko opisywanym przez elektroniczne media ataku na serwery kalifornijskiego Ku-Klux-Klanu w marcu 2003 roku.
 
Army of Darkness 2007-12-01 13:15
 Oceń wpis
   
_-¯ Wpisem tym otwieram nową kategorię pod tytułem ,,A must C!''. Będę zamieszczał w niej wpisy dotyczące utworów audiowizualnych o których conajmniej wypada wiedzieć, jeżeli w towarzystwie nie chce się wyjść na nieokrzesanego prostaka.

_-¯ W dniu dzisiejszym w tym szczytnym celu niesienia kagańca oświaty wspiera mnie Telewizja Publiczna (wraz ze swoją misją, na którą płacę niemały anabonent*), a ściślej kanał TVP1, na którym (w którym?) o godzinie 22:15 zaprezentowany zostanie kultowe dzieło Sama Raimiego pt. Army of Darkness. Ponieważ jeden obraz wart jest tysiąca słów, oto mała przystawka:_-¯ Army of Darkness wypada znać w stopniu podstawowym, chociażby po to by wiedzieć co to jest Boomstick lub by znać zaklęcie chroniące przed uaktywnieniem ,,Necronomiconu''. Cytatów z filmu najlepiej nauczyć się na pamięć, gdyż są niezastąpione nie tylko jako bon-moty na różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich, ale również na co dzień. Przykład z życia wzięty (konkretnie, z wczorajszego wieczoru, gdy starałem się poderwać w barze pewną uroczą studentkę filologii angielskiej)
Ja: Gimme some sugar, baby.
Ona: Come get some.
I co? I każdy kto nie widział Army of Darkness nie wiedziałby, że Come get some. jest odpowiedzią Asha na propozycję złożoną przez Upiora, a brzmiącą I'll swallow your soul!. I bynajmniej odpowiedź ta nie oznaczała pozwolenia.
Wniosek? Każdy niedoedukowany nachał pchałby się dalej z łapami, ja zaś zrozumiałem że dostałem subtelnego kosza. I choć potem dostałem zaproszenie na kawę - grzecznie odmówiłem. W końcu trzeba umieć się zachować...

*anabonent - opłata w ramach której można nie oglądać ciekawych programów na dowolnym kanale
 


Najnowsze komentarze
 
2017-11-25 19:36
cleatus do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Are you in dept? Have you been denied of loan from Bank? Or do you need a loan to pay off[...]
 
2017-11-24 14:21
fernan tina do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Czy myślisz o uzyskaniu pożyczki? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby założyć własną firmę?[...]
 
2017-11-24 14:10
fernan tina do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Czy myślisz o uzyskaniu pożyczki? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby założyć własną firmę?[...]
 
2017-11-24 00:57
trust funds do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Dzień dobry, drogi panie / pani czy potrzebujesz pożyczki na Boże Narodzenie? czy potrzebujesz[...]
 
2017-11-15 05:19
ElenaNino do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Drogi Pożyczyć Poszukiwacze!! Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć[...]
 
2017-11-12 23:16
Laura Silos do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Warszawy, nazywam się silosami Laury i przyjechałem stąd w[...]
 
2017-11-07 14:16
MRS VALICIA RENE do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Cześć Ukochani ludzie, Jestem dyrektorem generalnym MRS VALICIA RENE Loan Company i chcę wam[...]
 
2017-11-03 20:22
loan offer do wpisu:
Jak się włamać na konto pocztowe
Kredyt wypożyczony, Kredyt samochodowy, Pożyczki dla firm, Hipoteczna strona, Kredyt[...]
  
Chakier, Charyzjusz. Q2hhcnl6anVzeiBDaGFraWVyCg== chakier[at]vp.pl